Rynek pierwotny czy wtórny?

Rynek pierwotny czy wtórny?

Osoby planujące zakup mieszkania, muszą premyśleć wiele kluczowych decyzji. Jedną z nich, podejmowaną w zasadzie na samym początku jest podjęcie decyzji, czy lokal pochodzić będzie z rynku pierwotnego czy też wtórnego. Aby móc udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie doskonale byłoby nieco bliżej przybliżyć sobie definicję obydwu tych pojęć. 

Otóż zakup mieszkania z rynku pierwotnego oznacza zakup nieużytkowanego dotychczas mieszkania od dewelopera. Z kolei mieszkania pochodzą z rynku wtórnego miały już wcześniej swojego właściciela i niekiedy bywają również nazywane mieszkaniami z tzw. drugiej ręki. 

Rynek pierwotny i wtórny – zalety 

Niewątpliwie największą zaletą rynku pierwotnego jest nowe budownictwo, a co za tym idzie najnowocześniejsze mieszkania. Przykładem może być Bliskie Piaseczno, czyli innowacyjne mieszkania położone zaledwie 30 minut od ścisłego centrum Warszawy. W ofercie znajdują się mieszkania 2 -,3- oraz 4-pokojowe, dzięki czemu możliwe jest znalezienie lokalu w pełni dopasowanego do potrzeb! 

Co więcej, mieszkania od dewelopera (z wyjątkiem mieszkań wykończonych pod klucz) wymagają montażu drzwi, podłóg, czy instalacji sanitariatów. Dzięki temu nabywcy nieruchomości sami decydują o tym, jak finale wyglądać będzie mieszkanie. Nie sposób nie wspomnieć także o estetyce i przyjemnym dla oka wykończeniu. Nowoczesne budownictwo cieszy się bowiem  o wiele większym zainteresowaniem. 

W przypadku rynku wtórnego największą zaletą jest imponująca dostępność lokal, dzięki której nabywcy mogą stać się szczęśliwymi posiadaczami mieszkania w ścisłym centrum miasta. Dodatkowo cena mieszkań na rynku wtórny, jest o wiele niższa. Finalny koszt – jak  zdecydowanej większości nieruchomości – zależy od lokalizacji, metrażu czy roku budowy budynku. Osoby planujące zakup mieszkania koniecznie powinny zapoznać się  z jednym z naszych poprzednich artykułów.  

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented