Czy wiesz jak w poprawny sposób korzystać z pralki?

Czy wiesz jak w poprawny sposób korzystać z pralki?

Pierwsza napędzana elektrycznie pralka powstała w Stanach Zjednoczonych w roku 1851 roku. Działała przy wykorzystaniu pary i jej użycie znacznie odbiegało od metody prania, jaką znamy dzisiaj. Przed wynalezieniem pralki kobiety wykorzystywały siłę swoich rąk do tego, aby zapewnić rodzinie czystą i świeżą odzież. Niejednokrotnie chodziły nad rzekę i pocierając ubraniami o tartkę z wypustkami, pozbywały się zabrudzeń. Te czasy są już na szczęście za nami, a ilość firm istniejąca na dzisiejszym rynku daje nam możliwość wyboru urządzenia, które w 100% spełni Twoje oczekiwania. Dzisiaj nie ma nic prostszego niż otworzenie bębna pralki, wrzucenie do niego ubrań w jednakowym kolorze, dodanie proszku do prania, a następnie nastawienia programu – w ciągu godziny można cieszyć się świeżymi i pachnącymi ubraniami. Sprawdź zabudowa pralki i suszarki w słupku.

Charakterystyka dzisiejszej pralki 

Dzisiejsza Ilość modeli pralek jest naprawdę ogromna. Większość z nich posiada bardzo podobny wygląd zewnętrzny, a jedyne co je różni to parametry wewnętrzne. Bardzo ważne jest, aby przed zakupem pralki zapoznać się z ofertami różnych producentów. Najważniejszymi cechami, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze pralki to, aby jak najbardziej była dopasowana do Twoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na zużycie wody i wybierać urządzenia z wbudowanym specjalnym czujnikiem, który pozwala dozować dopływ wody w zależności od masy Twojego prania. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest ładowność urządzenia, ponieważ ona również ma wpływ na to, jakie będzie zużycie wody podczas jednego prania. Pralki, które ładowane są od przodu, najczęściej zużywają od 37 do 50 litrów wody na cykl prania. Jest to dość spora rozbieżność, dlatego należy precyzyjne zapoznać się z informacjami o interesującym Cię modelu. Jeśli zależy Ci więc na oszczędności wody, wybierz pralkę, którą załadowuje się od góry – jej zużycie wynosi zazwyczaj od 39 do 41 litrów. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze pralki jest jej ładowność. Jeśli masz dużą rodzinę i robisz pranie średnio kilka razy w tygodniu, nie wahaj się i kup większą pralkę, aby wyprać więcej za jednym razem. Dla 2 lub 3 osobowej rodziny pralka o pojemności do 6 kilogramów będzie wystarczająca, jednak dla 4 i więcej osobowej rodziny zaleca się wybór pralki o pojemności do 9 kilogramów. Duże i zarazem elementarne znaczenie w doborze odpowiedniej pralki ma również klasa energetyczna urządzenia. Od niedawna wprowadzono nowe oznaczenia energetyczne dla poszczególnych urządzeń i w ten sposób pralki można klasyfikować w grupach od A (czyli tych, które zużywają najmniej energii elektrycznej) do G (te, które na jedno pranie pobierają bardzo dużo energii elektrycznej). W tej kwestii trzeba być bardzo czujnym i nie dać się zwieść okazyjnej cenie urządzenia, które w rezultacie może generować Ci znacznie większe koszta, jeśli chodzi utrzymanie i eksploatowanie.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented