10 pomysłów na dom i ogród do samodzielnego wykonania, które są proste, łatwe i zabawne

10 pomysłów na dom i ogród do samodzielnego wykonania, które są proste, łatwe i zabawne

Jeśli szukasz sposobów, aby upiększyć swój dom i ogród bez rozbijania banku, to pomysły na dom typu „zrób to sam” są dla Ciebie! Te 10 pomysłów na dom i ogród, które są proste, łatwe i zabawne, pomogą Ci stworzyć piękną przestrzeń zewnętrzną niewielkim kosztem. Oprócz oszczędności pieniędzy, pomysły na dom i ogród typu „zrób to sam” oferują także inne korzyści. Na przykład, wykonując te projekty samodzielnie zamiast zatrudniać profesjonalnego wykonawcę, zyskujesz większą kontrolę nad procesem i w efekcie końcowym otrzymujesz wynik lepszej jakości. Co najważniejsze, pomysły na dom i ogród typu „zrób to sam” znacznie ułatwiają utrzymanie nieruchomości w przyszłości. Oto nasza lista 10 najlepszych pomysłów na dom i ogród do samodzielnego wykonania, które każdy może zrealizować u siebie!

1. Pomaluj patio lub werandę

Pomaluj patio lub werandę na odważny kolor lub udekoruj je wzorzystymi płytkami albo ceramiczną podłogą. Możesz też zbudować na nim zadaszenie albo postawić pergolę lub pomost, aby nadać mu bardziej uniwersalny charakter. Pomalowanie tarasu lub werandy znacznie poprawi wygląd przestrzeni i sprawi, że stanie się ona bardziej użyteczna. Co więcej, świeża warstwa farby może zmienić zwykłą przestrzeń w zachęcającą.

2. Zwiększ prywatność, sadząc krzewy

Świetnym sposobem na zwiększenie prywatności na podwórku lub patio jest posadzenie krzewów wzdłuż ogrodzenia. Wybierz krzewy o niskim wzroście, które nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i mogą być regularnie przycinane w celu zwiększenia prywatności. Do krzewów niewymagających zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych należą krzewy kwitnące, takie jak hibiskus, jaśmin i róże, oraz krzewy takie jak oleander, które nie wymagają przycinania. Sadzenie krzewów wzdłuż ogrodzenia może także stworzyć piękną granicę między domem a podwórkiem lub patio, co może być atrakcyjną cechą podwórka lub patio.

3. Wytycz ścieżkę i posadź na niej hosty

Jeśli chcesz stworzyć piękną ścieżkę w ogrodzie, wytrasuj ją pędzlem, używając pożądanego koloru. Gdy ścieżka jest już wytyczona, posadź na niej rośliny żywicielskie. Hosty to liściaste rośliny zimozielone, które kwitną razem z pożądaną rośliną kwitnącą. Gdy rośliny żywicielskie są gotowe do kwitnienia, kwitnie także pożądana roślina kwitnąca. Na przykład, rośliną żywicielską dla niebieskich róż jest jabłoń. Pożądana roślina kwitnąca, niebieskie róże, jest uprawiana razem z jabłonią.

4. stworzyć kratę oplecioną pnączami

Jeśli obok ogrodu znajduje się płot lub ściana, można stworzyć kratkę oplecioną pnączami. W tym celu należy wykonać siatkę drucianą lub kratową z drutu lub aluminium, a następnie posadzić na niej pnącza. Przy użyciu drutów lub aluminium można wykonać kratownicę jednopoziomową lub dwupoziomową. Kraty jednopoziomowe mają tylko jedną szynę, natomiast kraty dwupoziomowe mają dwie szyny. Następnie można wykonać kratę kratową jednopoziomową lub dwupoziomową oplecioną pnączami.

5. Wzdłuż ogrodzenia można uprawiać kwiaty jadalne

Jeśli lubisz hodować kwiaty jadalne, możesz je uprawiać wzdłuż ogrodzenia. Uprawa jadalnych kwiatów wzdłuż ogrodzenia może upiększyć ogród i dodać mu uroku. Do jadalnych kwiatów, które można uprawiać wzdłuż ogrodzenia, należą m.in. chaber niebieski, miechunka, niecierpek, malwa, nasturcja, bratek, petunia i słodki William.

6. Zrób skrzynkę na kwiaty

Skrzynka na kwiaty to świetny sposób na ponowne wykorzystanie starego, nieużywanego pojemnika i stworzenie pięknego dodatku do domu lub ogrodu. Skrzynkę na kwiaty można wykonać z dowolnego pojemnika lub umieścić w niej mieszankę roślin rosnących w pomieszczeniach i na zewnątrz. Dekoracyjną skrzynkę na kwiaty można wykonać, wstawiając doniczkę lub pojemnik na rośliny w prostokątnym kształcie. Można także wykonać skrzynkę w kształcie urny, umieszczając w niej odwrócony pojemnik w kształcie prostokąta. Dekoracyjną skrzynkę na kwiaty najlepiej umieścić w nasłonecznionym lub otwartym miejscu, gdzie można ją łatwo podlewać.

7. uprawiaj świeże, organiczne zioła w pojemnikach

Jeśli lubisz hodować zioła, to uprawa świeżych ziół w pojemniku w domu jest świetnym rozwiązaniem. W doniczkach możesz uprawiać bazylię, kolendrę, koperek i miętę. Uprawa ziół w pojemnikach jest bardzo łatwa i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Co więcej, zioła takie jak bazylia, kolendra i mięta mogą być używane do wzbogacania smaku różnych potraw. Są więc doskonałym dodatkiem do sałatek, kanapek i innych wegańskich lub wegetariańskich potraw. Można też uprawiać inne nasiona, takie jak kozieradka (nasiona methi), neem, sezam i amarantus.

8. Zbuduj ogród dla dzieci z łóżka piętrowego

Ogród dziecięcy z łóżkiem piętrowym to świetny sposób na stworzenie zabawnego, interaktywnego i edukacyjnego środowiska dla najmłodszych. Taki ogród można stworzyć na dziedzińcu lub w dużej przestrzeni na podwórku. Można też zbudować miniaturowy ogródek w małym pojemniku lub nawet w doniczce. W ogrodzie może znajdować się miejsce do zabawy lub wiele miejsc do siedzenia, z których mogą korzystać dzieci. Można stworzyć ogród dziecięcy z łóżkiem piętrowym, instalując w nim stół piknikowy lub konstrukcję do zabawy.

9. instalowanie systemów zbierania wody deszczowej na stojąco

Świetnym pomysłem na dom i ogród, który pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, jest zbudowanie stojącego systemu zbierania wody deszczowej. System stojący to duży zbiornik, który zbiera i magazynuje wodę deszczową do wykorzystania w okresach suszy. System stojący jest znacznie lepszy niż dachowy system zbierania wody deszczowej, ponieważ nie wymaga żadnej konserwacji. System stojący można zainstalować na dachu lub na ścianie domu i korzystać z niego podczas okresów suszy.

10. Zainstaluj zewnętrzny kominek lub grill

W dzisiejszych czasach ludzie zwracają się ku zewnętrznym grillom i kominkom, ponieważ są one bardziej przystępne cenowo i zapewniają więcej korzyści niż tradycyjne palniki gazowe lub elektryczne. Grille zewnętrzne można zbudować z kilku materiałów i przy odrobinie wysiłku umieścić je na zewnątrz domu, biura lub na podwórku. Ponadto, kominki zewnętrzne są kolejną świetną alternatywą dla palników gazowych lub elektrycznych i dostarczają niezapomnianych wrażeń. Oto 10 najlepszych pomysłów na dom i ogród do samodzielnego wykonania, które każdy może zastosować w swoim domu. Są to proste i opłacalne usprawnienia domowe, które każdy może wprowadzić w swoim domu.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented