Mieszkania w centrum miasta – wady i zalety

Mieszkania w centrum miasta – wady i zalety

Jedna z pierwszych decyzji, jaka podejmowana jest podczas planowania zakupu domu, jest oczywiście jego lokalizacja. O ile jedni preferują spokojne i niezatłoczone dzielnice, niejednokrotnie położone na obrzeżach miasta, tak dla innych jedyną opcją jest znalezienie lokum w ścisłym centru. Niewątpliwe obydwie decyzje mają swoje wady, jak i zalety. W dzisiejszym artykule przedstawiamy mocne i słabe strony mieszkania w centrum.

Wybór najodpowiedniejszej lokalizacji, która w znacznym stopniu wpłynie na komfort mieszkania w danym miejscu, należy oczywiście od indywidualnych preferencji każdego z potencjalnych klientów.

Mimo to za jedną z największych zalet mieszkania w centrum miasta uznawany jest fakt, iż w zasadzie wszędzie jest blisko. Mowa tu oczywiście o różnego rodzaju sklepach, aptekach, ośrodkach zdrowia, szpitalach, lokalach usługowych, szkołach czy ośrodkach rekreacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy mogą być zawsze w centrum wydarzeń.

Warto dodać, że gigantycznym atutem mieszkania w centrum jest doskonała i zróżnicowana komunikacja miejska. W stolicy mieszkania takie mieszczą się, np. przy Rondzie Daszyńskiego – Towarowa Towers. Znaczna większość linii autobusowych, tramwajowych czy metra łączy się właśnie w centrum miasta. Sprawia to, że dojazd nawet w najbardziej oddalone części miasta nie jest zbyt problematycznym i czasochłonnym zadaniem.

Opcja ta pozostawia również możliwości osobom, które nie posiadają własnego auta. Na tym etapie nie sposób nie wspomnieć również o licznych ścieżkach rowerowych, które z pewnością zadowolą miłośników jazdy na rowerze czy hulajnodze.
Wady zalety mieszkania w centrum
Nie ulega wątpliwości, że dla niektórych osób największa wad mieszkania w centrum miasta będzie wszechobecny hałas, zarówno w dzień jak i w nocy. Nieustanny tłok, tłumy turystów w połączeniu z odgłosami komunikacji miejskiej, byłyby dla nich nie do przyjęcia. Nierozerwalnie wiąże się to również z częstymi problemami z parkowaniem i korkami.

Ponadto ceny nieruchomości usytuowanych w centrum są znacznie wyższe niż te na obrzeżach miasta. Dodatkowo kolejną niezwykle często wymienianą wadą jest również niewielki, a niekiedy nawet całkowity brak dostępu do terenów zielonych. Spędzenie czasu na powietrzu jest zadaniem znacznie utrudnionym.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented