Jakie jest idealne mieszkanie dla rodziny z dzieckiem?

Jakie jest idealne mieszkanie dla rodziny z dzieckiem?

Bez względu na liczbę potomstwa każda rodzina chciałaby móc poszczycić się dogodnymi warunkami życia, a także komfortem. Jednym z czynników wpływających na taki stan jest oczywiście mieszkanie. Nawet jeśli rodzina nie jest zbyt duża, każdy z członków potrzebuje odrobiny prywatności. 

Nie ulega jednocześnie wątpliwości, że rodzina z jednym dzieckiem do pełni swobody potrzebować będzie zupełnie innego metrażu niż rodzina wielodzietna. Przyjęło się, że idealne lokum to takie, gdzie każdy z domowników ma swój własny i oddzielny pokój. Doskonale, gdyby oprócz tego lokum miało wystarczająco miejsca, aby zaaranżować część wspólną.

Co więcej, niezwykle trudno jest jednoznacznie określić, jakie mieszkanie spełni wymagania i oczekiwania rodziny np. z jednym dzieckiem. Teoretycznie powinien wystarczyć lokal o powierzchni około 50 -55 metrów. Jednak jest to kwestia niezwykle indywidualna, która w dużej mierze zależy od preferencji i przyzwyczajeń związanych z jakością i standardem życia. Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że obecnie deweloperzy posiadają w swojej ofercie niezwykle zróżnicowane metraże i ilości pokoi, dlatego znalezienie idealnego lokum nie powinno być zbyt problematyczne. Tak jest, chociażby w przypadku apartamentów przy ulicy Niemcewicza na Starej Ochocie w Warszawie. Powierzchnie lokali zaczynają się od około 45 metrów nawet do 123 m². 

Należy jednocześnie wziąć pod uwagę ewentualności związane z powiększeniem się rodziny.  Niezwykle ważną rolę w przypadku mieszkań dla rodzin z dziećmi odgrywa balkon. W ciągu dnia zarówno maluchy, jak i rodzice mogą tam z powodzeniem spędzać czas, a  wieczorem oddawać się relaksowi i odpoczynkowi. 

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented