Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkim pokoju?

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkim pokoju?

Jak urządzić przestrzeń w małym pokoju, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca? Okazuje się, że niewielkie przestrzenie też mogą być funkcjonalne. Wdrażając w życie kilka podstawowych zasad, że nawet najmniejsze pomieszczenia będą wydawały się o wiele większe i bardziej przestronne. 

Małe pomieszczenia urządzone z pomysłem potrafią stać się o wiele bardziej funkcjonalne. Kluczem do sukcesu są oczywiście wielofunkcyjne meble i dodatki, które we wnętrzach potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Podczas urządzania warto pamiętać, że w tego typu pokojach każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Dlatego dobrze jest, by w możliwie jak największym stopniu zagospodarować przestrzeń na ścianach. Regały, kieszenie ścienne czy szafki sprawdza się w tym przypadku na medal. 

Warto pamiętać jednocześnie, że w przypadku niewielkich przestrzeni warto jest wydzielić odpowiednie strefy i stosować się do nich. Np. strefa do wypoczynku z rozkładaną kanapą na pierwszym planie służyć będzie tylko i wyłącznie do spania, lub krótkich, regeneracyjnych drzemek w ciągu dnia. Co więcej, każda z nich możesz oddzielić od siebie, chociażby parawanem lub innym meblem (o ile oczywiście pozwala na to przestrzeń). 

Podczas zakupu mebli pamiętaj o tym, że samodzielnie stojące półki lub szafki zajmują znacznie miejsc miejsca niż meblościanki. 

Być może zabrzmi to banalnie, ale niezwykle ważne jest również codzienne sprzątanie i porządkowanie. Nadmiar rozkładanych rzeczy sprawia, że pokój wydaje się o znacznie bardziej chaotyczny, a przez to przytłaczający. Zasłane łóżko, czy odpowiednie przechowywanie przedmiotów potrafią zdziałać prawdziwe cuda. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, ze w małych pokojach doskonale sprawdzą się jasne kolory – zarówno w przypadku mebli, jak i tekstylii. Warto postawić również na dodatki, które odbijają światło. Mile widziane są również meble z wysokim połyskiem, czy białe lub kremowe zasłony. Już na tym etapie warto wspomnieć również o dodatkach, które w każdym wnętrzu odgrywają olbrzymią rolę. W małych pokojach optyczne powiększenie zagwarantują duże obrazy i grafiki.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented