Dom w stylu angielskim, czyli klasyczna elegancja

Dom w stylu angielskim, czyli klasyczna elegancja

Kiedy myślimy o wygodnym i przytulnym domku z zadbanym ogródkiem pełnym róż, możemy być pewni, że taka właśnie stylistyka wpisuje się w dom w stylu angielskim. Ponadczasowy klasyczny design w połączeniu z pełną harmonią dekoracji i wykończenia wnętrz tworzą funkcjonalną i elegancką przestrzeń do wypoczynku.

Dom w stylu angielskim z duszą

Tradycyjny i rodzinny to synonimy doskonale opisujące dom w stylu angielskim. To dom z duszą, w którym króluje klasyczna elegancja, harmonia i przytulność. Nawiązania do wiejskiej stylistyki z epoki wiktoriańskiej, które znajdujemy w gankach, lukarnach, wykuszach, czy werandach są dopełnieniem prostej bryły otynkowanego na biało, bądź otulonego kamieniem budynku. Czerwona, bądź brązowa dachówka przykrywa dom, niczym czapeczka, dodając całości rustykalnego charakteru. Dookoła domu w stylu angielskim znajdziemy zadbany trawnik, ozdobiony krzewami róż, oraz kolorowymi bylinami i misternie przystrzyżonymi iglakami. Całokształt sprawia wrażenie sielskiej beztroskiej atmosfery i nienachalnego luzu.

Stylowe wnętrza w mieszkaniu w stylu angielskim

Nie tylko domy mogą być zaaranżowane w stylu angielskim. Te same zasady można wprowadzić w klimatycznych mieszkaniach. Warto już na etapie planowania zakupu zdecydować się na takie inwestycje, które umożliwiają szeroki zakres aranżacji. Przykładem jest klimatyczna inwestycja przy ulicy Niemcewicza. Deweloper zadbał o to, by pomieszczenia były wysokie, co jeszcze bardziej ułatwia aranżację w stylu angielskim. Romantyczny i sielankowy styl urządzania wnętrz już od pierwszego spojrzenia uspokaja i przenosi w krainę odpoczynku. Wygodne tradycyjne obszerne sofy, kanapy i fotele zachęcają nas do oddania się chwili zapomnienia w przepastnych przestrzeniach. Do głównych cech charakterystycznych domu w stylu angielskim możemy zaliczyć:

  • ponadczasową prostotę i harmonię;
  • jasne pastelowe barwy;
  • kwieciste wzory na meblach tapicerowanych;
  • uporządkowane wnętrza;
  • kominek w salonie;
  • stylowe meble;
  • masywne kanapy i stoły;
  • wystawne żyrandole;
  • liczne bibeloty.

Angielska łazienka i kuchnia

Dom w stylu angielskim to również klimatyczna łazienka i kuchnia. Białe ściany i podłogi łazienki stanowią tło dla stylowych szafek i dodatków w ciemniejszych odcieniach drewna. Pomieszczenie stylizowane raczej na salon kąpielowy, niż łazienkę przykuwa uwagę tradycyjnymi lamperiami, oraz wolnostojącą dużą wanną na zdobionych nóżkach. Meble z giętymi strukturami opatrzone ozdobnymi gałkami wprowadzają do łazienki atmosferę tradycyjnego klasycyzmu. Kuchnia natomiast to wymarzone królestwo każdej pani domu. Duża otwarta przestrzeń koniecznie z wyspą, to baza dla mnóstwa pojemnych szafek z najczęściej białymi frontami. Biała połyskliwa cegiełka nad ekskluzywnymi kamiennymi lub drewnianymi blatami, stylizowany okap, oraz podręczna spiżarnia, to cechy charakterystyczne dla typowo angielskiej kuchni. Duża ilość miejsca do przechowywania w postaci półek, schowków, oraz przeszklonych witrynek subtelnie podkreśla praktyczny charakter pomieszczenia.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented